Magia polskiego serca

,,Magia Polskiego Serca” to inicjatywa wolontariatu w Polskiej Szkole w Ravenscourt Park, która ma na celu nauczenie dzieci wartości wolontariatu, empatii i pomocy innym. Ta magiczna inicjatywa rodzi się z przekonania, że małe gesty i dobro, które dajemy innym, potrafią odmienić świat.

W ramach tej inicjatywy, dzieci zostaną zaproszone do uczestnictwa w różnorodnych akcjach charytatywnych i wolontariackich.
Będą to m.in.

• Pocztówki dla samotnych polskich seniorów w Anglii – uczniowie przygotowują życzenia i rysunki.
  • Porządkowanie polskich miejsc pamięci lub cmentarzy w okolicy.
  • Opieka nad grobami polskich żołnierzy lub działaczy.
  • Zbiórki pieniędzy na cele charytatywne – np. na rzecz ciężko chorych dzieci.
  • Odwiedziny i organizacja wydarzeń w polskich domach opieki.
  • Przygotowywanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin.
  • Występy artystyczne (teatr, taniec, śpiew) w domach seniora lub placówkach opiekuńczych.

Nasi uczniowie zostaną zainspirowani, aby odkryć magię wolontariatu i poczuć radość płynącą z pomagania innym. Przeżyją, jak wielka satysfakcja płynie z dobra, które czynią, i zobaczą, jak ich małe gesty są w stanie wpłynąć pozytywnie na życie innych ludzi.

Wolontariat jest także okazją do rozwijania empatii i zrozumienia dla potrzeb innych. Nasi uczniowie nauczą się, jak ważne jest słuchanie drugiego człowieka, dzielenie się swoim sercem i dawanie wsparcia w trudnych chwilach.

„Magia Polskiego Serca” przenika naszą szkołę jak tęcza pełna kolorów. Chcemy, aby dzieci poczuły, że są częścią większej społeczności, która działa dla dobra innych. Razem odkryjemy, że pomaganie innym przynosi wiele radości i spełnienia.

Dajmy naszym uczniom szansę doświadczyć magii wolontariatu. Każdy ma coś do zaoferowania – swoje serce, swoją kreatywność, swoją życzliwość. Niech Polska Szkola w Ravenscourt Park stanie się magicznym miejscem, gdzie małe serca uczą się, jak zmieniać świat jednym uśmiechem, jednym gestem i jednym dobrym uczynkiem.