Cele i standardy edukacyjne

Naszym celem jest przekazanie dzieciom polskiego pochodzenia języka, kultury i tradycji w przyjaznej atmosferze. Chcemy, by polska szkoła kojarzyła się z radością nauki i wspaniałymi przeżyciami. Ale również budowanie silnych więzi z polską kulturą oraz historią.

Stawiamy na nowoczesne, aktywne metody nauczania – naukę poprzez zabawę, pracę w grupach i projekty artystyczne. Doceniamy kreatywność każdego dziecka.

Przybliżamy piękno polszczyzny, zachęcając do posługiwania się językiem. Organizujemy wycieczki, spotkania, warsztaty  by doświadczyć polskości w różny sposób.

Wierzymy, że znajomość języka ojczystego i korzeni daje dzieciom siłę i pewność siebie. Dlatego przekazujemy tę wiedzę w jak najciekawszy sposób.