Cele i misja szkoły

Naszym głównym celem jest zapewnienie wszechstronnej edukacji oraz podtrzymywanie polskiego dziedzictwa kulturowego i językowego poza granicami naszej ukochanej Polski.

Nauka języka polskiego jest dla nas niezwykle istotna. To język naszej ojczyzny, naszej kultury i tożsamości. Pragniemy, aby nasi uczniowie opanowali go na miarę swoich możliwości, zarówno w mowie, jak i piśmie, aby byli w stanie swobodnie porozumiewać się z naszą wielką polską społecznością na całym świecie.

Jesteśmy przekonani, że nasza szkoła jest miejscem, gdzie nasze dzieci odkrywają swoje korzenie, pielęgnują polskie wartości, tradycje i historię. To tutaj stawiamy na kultywowanie polskiej kultury, którą przekazujemy kolejnym pokoleniom. Naszym celem jest, aby nasi uczniowie byli dumni z tego, kim są i skąd pochodzą.

Nasi nauczyciele są sercem i duszą naszej szkoły. Działają z pasją, zaangażowaniem i kreatywnością, aby wzbudzić w naszych uczniach miłość do nauki języka polskiego i poznawania naszej kultury. Wspieramy rozwój osobisty i społeczny naszych uczniów, dążąc do tego, aby wyrosły na odpowiedzialnych i aktywnych obywateli.

Wierzymy, że nasza szkoła to oaza, gdzie nasze dzieci mogą odkrywać swoje talenty, rozwijać swoje zainteresowania i być inspiracją dla innych. Organizujemy różnorodne wydarzenia kulturalne, wycieczki, spotkania z polskimi artystami i naukowcami, aby wzbogacać nasze doświadczenia.

Wszystko to odbywa się w ciepłej i przyjaznej atmosferze, gdzie uczniowie czują się bezpiecznie i wspierani. Jesteśmy jedną wielką rodzinną społecznością, która razem pielęgnuje polską tożsamość i tworzy trwałe więzi z Polską.

Razem tworzymy magiczne miejsce, które pozwala naszym dzieciom rozwijać się w holistyczny sposób i zachować z dumą swoje polskie dziedzictwo.

Zapewniamy, że będziemy nadal dążyć do najwyższej jakości nauczania, stawiając na rozwijanie pasji i talentów naszych uczniów oraz kultywowanie polskiej kultury. Nasza Polska Szkoła w Ravenscourt Park to miejsce, gdzie marzenia nabierają skrzydeł, a polskie serce bije mocniej.